Zajęcia pokazowe z tańca nowoczesnego odbędą się
1 października 2019r. (tj. wtorek)
Godz. 1115 grupa „Pszczółki”
Godz. 1130 grupa „Perełki”
Godz. 1145 grupa „Krasnale”
Na zajęcia pokazowe zapraszamy również Rodziców.
Zajęcia pokazowe z tańca nowoczesnego odbędą się
1 października 2019r. (tj. wtorek)
Godz. 1115 grupa „Pszczółki”
Godz. 1130 grupa „Perełki”
Godz. 1145 grupa „Krasnale”
Na zajęcia pokazowe zapraszamy również Rodziców.
Zajęcia z tańca nowoczesnego dają możliwość do wszechstronnego rozwoju. Kształtują poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację.
Zapisy przyjmujemy w sekretariacie szkoły
W dniu 6 września nasze przedszkole po raz pierwszy uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Grupom „Perełek” oraz „Krasnali” zaprezentowany został utwór Bolesława Prusa „Katarynka”. Odpowiednio dobrany fragment książki wyzwolił w dzieciach pozytywne nastawienie oraz emocje. Razem mile spędziliśmy czas i wdrażaliśmy przedszkolaków do uważnego słuchania tekstów literackich. Serdecznie dziękuję przedszkolakom, że z tak wielkim zainteresowaniem słuchały utworu i jednocześnie zachęcam do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Monika Dylewska-Horzępa
Opłatę za czesne oraz wyżywienie dziecka proszę uregulować w nieprzekraczalnym terminie do 16 września 2019r. Kwotę należy przelać na konto bankowe nr 46 8693 0006 0000 0042 2006 0002 (w tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka, którego wpłata dotyczy, z dopiskiem "czesne", "obiady"). Można również zapłacić w sekretariacie szkoły oraz w stołówce szkolnej.
PROJEKT
PROGRAMU
WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNEGO
PRZEDSZKOLA
W NADRYBIU
NA LATA 2019-2020
WSTĘP
Wychowanie dziecka rozpoczyna się w rodzinie, a przedszkole tylko je kontynuuje, ukierunkowuje i wspomaga. Właśnie z tego względu nasz program został napisany przy udziale rodziców. Wszystkie zawarte w nim treści w szczególności wartości, które mają być kształcone u dzieci są wynikiem przeprowadzanych ankiet oraz konsultacji z rodzicami.
Z istoty wychowania przedszkolnego wynika jego funkcja wychowawcza, która jest integralnie powiązana z funkcją opiekuńczą i edukacyjną. Istotnym elementem odpowiedzialnego wychowania jest pomaganie wychowankowi, by odkrył, zrozumiał
i respektował podstawowe wartości, które odnoszą się do poszczególnych sfer ludzkiego życia.
Profilaktyka jest procesem wspomagania człowieka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a także ograniczeniem
i likwidowaniem czynników blokujących i zaburzających zdrowe życie. Profilaktyka winna wspomagać proces wychowania, a wychowanie tworzy integralną całość z wiedzą
i kreowaniem umiejętności, poprzez które formuje się osobowość młodego człowieka. Nie wolno ich rozdzielać, gdyż wychowanie musi posiłkować się wiedzą, w której zapisane jest doświadczenie.
Celem głównym programu wychowawczego - profilaktycznego przedszkola jest stwarzanie warunków do pełnego rozwoju osobowego każdego z naszych wychowanków, zgodnego z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami w relacjach ze środowiskiem społeczno - kulturowym i przyrodniczym.
Program wychowawczo - profilaktyczny Przedszkola w Nadrybiu, został oparty na doświadczeniu i obserwacji dziecięcych zachowań. Program został opracowany w oparciu o diagnozę sytuacji wychowawczej w przedszkolu .
Program wychowawczo - profilaktyczny jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, która opisuje proces wspomagania rozwoju i edukacji dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym. Stanowi on wytyczne dla dyrektora, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz instytucji wspomagających pracę naszej placówki. Realizacja założeń programowych wpłynie na spójność i wielokierunkowość oddziaływań wychowawczych.
Pragniemy, aby rezultatem naszej pracy wychowawczej była dziecięca świadomość swojej wartości i indywidualności. Chcemy, aby każde dziecko rozumiało i respektowało zasady współżycia i współdziałania z innymi ludźmi. Aby nie obawiało się wyrażać swoich emocji, ale szanowało także odczucia innych. Naszym priorytetem jest wpojenie każdemu dziecku - istoty tolerancji, otwartości i wrażliwości- na otaczający je świat.
ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE
Zakładamy, że w wyniku systematycznego i spójnego oddziaływania wychowawczo-profilaktycznego uda się nam przygotować naszych przedszkolaków do zgodnego współżycia
z innymi. Będziemy dążyć do tego, żeby nasi wychowankowie byli: uczciwi, prawdomówni, wiarygodni, wrażliwi na krzywdę innych, kreatywni. Ważne jest też, aby nasi podopieczni wiedzieli jak należy zdrowo się odżywiać i co może szkodzić zdrowiu. Chcemy nauczyć ich rozwiązywania problemów w sposób negocjacyjny, bez stosowania przemocy zarówno słownej czy fizycznej oraz przyjmowania odpowiedzialności za swoje postępowanie.
W naszym przedszkolu rozwijamy pasje, zdolności i talenty, dostosowując wszelkie działania do zainteresowań i zdolności naszych przedszkolaków.
Program zawiera treści, metody i formy pracy, które są zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego i w spójny sposób ją uzupełniają. Program realizowany będzie
w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu.
Jednym z założeń programu wychowawczo – profilaktycznego jest wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka oraz rozwijanie, wspomaganie i ukierunkowanie jego zdolności zgodnie z potencjałem i możliwościami.
Program wychowawczo - profilaktyczny został opracowany na podstawie następujących
dokumentów:
Przy opracowaniu programu wychowawczo-profilaktycznego przedszkola uwzględniono:
CEL NADRZĘDNY:
Celem głównym Programu wychowawczo - profilaktycznego przedszkola jest stwarzanie warunków do pełnego rozwoju każdego z naszych wychowanków, zgodnego z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami.
Naszych podopiecznych staramy się uświadomić o istniejących w życiu ludzkim zagrożeniach oraz wyposażyć w umiejętność radzenia sobie z nimi.
CELE GŁÓWNE
CELE SZCZEGÓŁOWE
Powyższe cele nauczyciele dostosowują do rozwoju intelektualnego i emocjonalno – społecznego dziecka i realizują je w ramach zajęć. W realizacji powyższych celów nauczyciele współpracują ze sobą oraz z całym środowiskiem przedszkolnym, głównie
z rodzicami.
Nauczyciele dostosowują przekazywanie wiedzy, kształtowanie umiejętności i postaw wychowanków do odpowiedniej w tym wieku aktywności dzieci. Umożliwiają poznawanie świata, wspomagają samodzielność uczenia się.
Nauczyciele rozbudzają ciekawość poznawczą i motywację do dalszej edukacji. Realizując program wychowawczo - profilaktyczny przedszkola wykorzystujemy elementy wielu atrakcyjnych form i metod wspierających aktywność, samodzielność, zachęcających do twórczych poszukiwań, pozwalających na ukazanie zalet i walorów każdego dziecka.
Dzieci oswajane są z poczuciem czasu. W tym celu organizuje się zajęcia w terenie, aranżuje odpowiednio sale (tablice zadań, tablice motywacyjne, plany dnia, kalendarz roku
i pogody, zegary, itp.).
Stosuje się przede wszystkim motywację pozytywną. Każdy przedszkolak jest dla nas ważny, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie.
Wszystkie zajęcia w przedszkolu uwzględniają założenia programu wychowawczo – profilaktycznego:
· stwarzanie sytuacji, w których dziecko lepiej pozna siebie i innych,
obserwowanie, naśladowanie przez dzieci rówieśników i dorosłych z otoczenia,
świat oraz budowaniu obrazu samego siebie jako składnika osobowości człowieka,
· integracja dzieci, nauczycieli i rodziców,
i wychowawcą w trakcie spotkań integracyjnych.
Przekaz treści wychowawczych powinien odbywać się drogą najlepiej przyswajalną dla
dziecka:
· w rozmowach, w których następuje zderzenie poglądów, wymiana doświadczeń
i wypracowane zostają oceny moralne,
Metody pracy:
np. rebusy, krzyżówki, rozsypanki, prace użyteczne, proste doświadczenia,
Formy pracy:
ZAŁOŻEŃ PROGRAMU WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNEGO
Przedszkole w równej mierze pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze, profilaktyczne
i kształcące. Naszym zadaniem jest zapewnienie dzieciom możliwości wspólnej zabawy
i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.
Nauczyciele:
Rodzice:
Pracownicy niepedagogiczni:
Zadania wychowawczo -profilaktyczne przedszkola:
Rodzina i przedszkole to dwa ważne środowiska wychowawcze dziecka mające decydujący wpływ na prawidłowy jego rozwój. Współdziałanie nauczycieli i rodziców jest jednym z istotnych czynników prawidłowego procesu wychowawczego. Wpływa zarówno na postępy dzieci w nauce, jak i w zachowaniu. Daje też szansę ciągłego doskonalenia się nauczycieli i rodziców jako opiekunów odpowiedzialnych za wielostronny rozwój dzieci. Skuteczność tego oddziaływania uwarunkowana jest wzajemnym i ścisłym współdziałaniem.
Dlatego wychowawcy dążą do ujednolicenia oddziaływań dydaktyczno – wychowawczych na płaszczyźnie przedszkole-dom oraz do pełnej współpracy rodziców z placówką.
Zakres tej współpracy obejmuje:
2. Zaznajomienie rodziców z dokumentami regulującymi pracę przedszkola,
a w szczególności ze statutem przedszkola, koncepcją pracy przedszkola, programem
wychowawczo - profilaktycznym.
Formy współpracy z rodzicami:
Wychowankowie Przedszkola w Nadrybiu mają czuć się bezpieczni i szanowani. Kadra pedagogiczna przedszkola wie, że dzieci lubią się bawić, dlatego uczy przede wszystkim przez zabawę. Szanując indywidualne potrzeby każdego dziecka, nauczyciele stymulują rozwój przedszkolaka i czuwają nad jego prawidłowym przebiegiem. Wspierają naturalną ciekawość świata i chęć gromadzenia wiedzy, uczą samodzielnego działania oraz funkcjonowania w grupie.
Kadra pedagogiczna przedszkola ma świadomość, że nie osiągnie tego bez współpracy z rodzicami, dlatego wspólnie z opiekunami opracowała poniższy program wychowawczo -profilaktyczny.
W naszym przedszkolu dziecko ma prawo do:
i akceptacji,
i oczekiwań,
W naszym przedszkolu dziecko ma obowiązek:
W naszym przedszkolu zapobiegamy:
(np. molestowanie, cyberprzemoc).
W naszym przedszkolu kształtujemy:
W naszym przedszkolu uświadamiamy dzieci:
W jaki sposób chcemy to zrealizować?
Dzieci potrzebują precyzyjnego określenia, co jest dozwolone, a czego nie wolno.
Opracowując „Kodeks postępowania” musimy zarówno wspierać i motywować je do przestrzegania obowiązujących norm i zasad, jak również konsekwentnie go egzekwować. Skutecznym środkiem wychowania są nagrody i pochwały. Mają one wartość zachęcającą do pracy dla każdego człowieka, a tym bardziej dla dziecka.
Formy nagradzania :
Nagradzamy za :
Po ustaleniu norm postępowania należy również ustalić konsekwencje za brak podporządkowania się im.
Formy karania :
CHCEMY
NIE MOŻEMY
- szanować kolegów
- bić, popychać, wyrządzać krzywdy innym
- być kochanymi i umieć kochać
- przezywać innych
- pomagać sobie wzajemnie
- wyśmiewać się z innych,
- być uprzejmi i uczciwymi
- przeszkadzać innym w zabawie i pracy
- bawić się zgodnie
- niszczyć pracę innych
- szanować własność innych
- zabierać cudzej własności bez pytania
- pytać zgodzę dorosłych i kolegów
- oszukiwać
- dbać o czystość i porządek
- niszczyć zabawek i innych przedmiotów
- szanować pracę innych
w przedszkolu
- okazywać, co myślimy i czujemy
- mówić brzydkich słów
- być czystymi i schludnymi
- bawić się niebezpiecznymi przedmiotami
- bawić się bezpiecznie
- zdrowo się odżywiać
Dzieci:
W ewaluacji programu uwzględnia się opinie wychowanków, rodziców , nauczycieli,
pracowników szkoły, przedstawicieli organów prowadzących oraz sugestie nadzoru
pedagogicznego .
Sposoby ewaluacji:
I. UMIEM FUNKCJONOWAĆ W GRUPIE
Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się
z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
i w sytuacjach zadaniowych
innym
(umiem przegrywać)
i ruchowych
II. JESTEM DOBRYM KOLEGĄ
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
ludzkich zachowań i emocji
III. DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
w przedszkolu –
w razie złego samopoczucia, skaleczenia czy innej dolegliwości
z agresywnym psem
IV. JESTEM KULTURALNY
Kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych
i kulturalnych. Wdrażanie dzieci do utrzymywaniu ładu i porządku.
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
i starszym
w sytuacjach codziennych
w określonych sytuacjach życiowych
i obowiązków w domu i przedszkolu: sprzątanie zabawek po skończonej zabawie, układania książek i gier na miejsce; utrzymanie porządku w swojej szufladzie i ogrodzie przedszkolnym,
i dziękowania ze te słowa; prowadzenie rozmów z kolegami i dorosłymi
V. SZANUJĘ SWOJĄ RODZINĘ
Wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
w uroczystościach organizowanych
w przedszkolu (Dzień Babci i Dziadka, Piknik Rodzinny) oraz w zajęciach otwartych
w domu, pamiętanie o urodzinach
i imieninach domowników, przygotowywanie prezentów
VI. JESTEM DOBRYM POLAKIEM
Wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
w salach godła Polski
VII. DBAM O SWOJE ZDROWIE
Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci
NORMY POSTĘPOWANIA
PRZYKŁADOWE SPOSOBY REALIZACJI
w zajęciach ruchowych, zabawach, spacerach i wycieczkach (przebywam na świeżym powietrzu w każdej porze roku)
EWALUACJA
W ustaleniu czy realizowany program przynosi oczekiwane efekty, niezbędna jest jego ewaluacja. Należy więc kontrolować zarówno przebieg procesu, jak i osiągnięte wyniki.
W tym celu na początku roku szkolnego i w trakcie jego trwania należy przeprowadzić wśród rodziców i nauczycieli ankiety. Proces powinien być kontrolowany przez bieżące monitorowanie, a uzyskane informacje wykorzystywane do modyfikacji samego programu (jeżeli wystąpi taka potrzeba). Ewaluację wyników należy przeprowadzić pod koniec każdego roku szkolnego i opracować wnioski do pracy na następny rok szkolny.
Narzędzia ewaluacji:
• Sprawozdania wychowawców z realizacji Programów Wychowawczo-Profilaktycznych grup;
• Ankieta skierowana do rodziców, dotycząca działań dydaktyczno- wychowawczych dziecka, oraz kwestionariusz ankiety pozwalający stworzyć sylwetkę absolwenta naszego przedszkola; kwestionariusz ankiety dotyczący oceny wartości i postaw
• Ankieta skierowana do nauczycieli, której celem będzie uzyskanie informacji na temat realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego i ewentualnej jego modyfikacji;
• Analiza dokumentów;
• Obserwacje;
Program Wychowawczo - Profilaktyczny Przedszkola w Nadrybiu
- przyjęto uchwałą Rady Pedagogicznej w dniu ………………………………………………. - przyjęto uchwałą Rady Rodziców w dniu …………………………………………………….
Rada Rodziców Rada Pedagogiczna
Szanowni Rodzice,
Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolnego. Rodzice samodzielnie wybiorą zakres ubezpieczeniai składkę, która najbardziej odpowiada Państwa oczekiwaniom, preferencjom i potrzebom. Poniżej zamieszczamy przykładowe oferty ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży szkolnej.
Szanowni Państwo,
NAU Profit, bazując na wieloletnim doświadczeniu NAU SA w obsłudze placówek oświatowych przygotowało ofertę ubezpieczenia szkolnego, których forma jest zgodna z przepisami prawa oraz ze wszystkimi wytycznymi MEN. Umożliwiamy rodzicom zakup ubezpieczenia przez internet na ubezpieczenia.nau.pl, gdzie samodzielnie dokonują wyboru wariantu, spełniającego ich oczekiwania
Pozostawiamy również możliwość zaangażowania się placówki oświatowej w proces ubezpieczenia poprzez zbieranie gotówki w szkole. W modelu tym, Dyrektor nie podpisuje polisy, a dodatkowo ma prawo objąć ochroną ubezpieczeniową dzieci z najuboższych rodzin (nawet do 15% wszystkich ubezpieczonych dzieci).
Tym samym NAU SA i NAU Profit wspierają Dyrektorów w ich codziennej pracy oraz misji szkoły, która ma zapewnić jak najlepszą opiekę wszystkim uczniom.
Niezależnie od formy płatności jaką wybiorą rodzice (online, gotówka w szkole), macie Państwo możliwość wykupienia ubezpieczenia OC Dyrektora i OC Pracowników na preferencyjnych warunkach.
Zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta
Tel: 22 696 72 72
E-mail:nnwdzieci@nau.pl
oferta_ogolnopolska_NNW_dzieci.pdf
PZU_NNW_Szkolne_na_portalu_mojePZU_-_Ulotka_(4)_(1).pdf
Drodzy Rodzice!
W dniu 30 sierpnia (piątek) 2019 roku w Przedszkolu w Nadrybiu o godzinie 15.15 odbędzie się zebranie informujące o organizacji roku przedszkolnego 2019/2020. Bardzo prosimy o obecność!
Zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające swoją przygodę z przedszkolem na zajęcia adaptacyjne, które odbędą sie w dniu 22 sierpnia (czwartek) w godzinach 9.00-12.00 w Przedszkolu w Nadrybiu.
Godziny odjazdów z poszczególnych przystanków autobusu szkolnego w dniu 19.06.2019r.
7.30
Bogdanka
7.35
Stefanów
7.40
Janowica
7.45
Nadrybie Dwór
7.50
Kopina
7.55
Zaróbka
8.05
Nadrybie Ukazowe
8.10
Kobyłki
8.15
Kaniwola
8.25
Kościół
8.30
Szkoła
Odwóz dzieci zaplanowano około godz. 14.20
Serdecznie zapraszamy
na uroczystość Pożegnania Sześciolatków
oraz podsumowanie pracy Przedszkola
w roku szkolnym 2018/2019
w dniu 18.06.2019r. o godz. 10.00
w sali gimnastycznej.
Drodzy Rodzice!
Do 15 czerwca zbierane są deklaracje na dyżur wakacyjny.
Przedszkole w Ciechankach 01.07.2019-19.07.2019
Przedszkole w Puchaczowie 22.07.2019-09.08.2019
Przedszkole w Nadrybiu 12.08.2019-30.08.2019
Druki deklaracji są dostępne poniżej a także u wychowawców i w sekretariacie szkoły.
Deklaracja_Przedszkole_w_Puchaczowie.pdf
Przedszkolaki z naszego przedszkola miały możliwość obejrzenia z bliska życia pszczół. W tym celu udały się z wizytą do Urszulina do pszczelarza pana Kazimierza Panasiuka.
Tego dnia dowiedziały się wszystkiego, co ważne i ciekawe o świecie pszczół i pracy pszczelarza. Poznały sposób pozyskiwania miodu, obejrzały sprzęty pszczelarskie oraz miały okazję spróbować pyłek pszczeli.
Chętne dzieci mogły założyć pszczelarski strój. Niestety tego dnia pogoda nam nie sprzyjała, więc nie mogliśmy obejrzeć pasieki z bliska. Przedszkolaki wróciły bogatsze o nowe wiadomości oraz doświadczenia.
Dowiedziały się dużo o pożytecznej roli pszczół, leczniczych właściwościach miodu oraz innych produktach pozyskiwanych z ula.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu prosto z ramki, którego wszyscy z wielką przyjemnością smakowali.
Magdalena Dylewska
16 maja nasze „Perełki” wybrały się na wycieczkę do Cinema City w Lublinie. Dzieci miały przyjemność obejrzenia bajki pt. „Praziomek”.
Nudy w kinie nie było – uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze, były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.
Następnie przedszkolaki udały się do sali zabaw „Magic Park”. Na Dzieci czekało tam wiele ciekawych atrakcji. Zabawa pozwoliła nie tylko, doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii
i – co najważniejsze – radosnej zabawy.
Wycieczka do kina oraz pobyt w sali zabaw były dla nich wspaniałym przeżyciem, ponieważ bezpiecznie i bez umiaru mogły się wspinać, zjeżdżać i skakać. Czas w krainie beztroskiej zabawy minął bardzo szybko.
Uśmiechnięte buzie wszystkich dzieci pozwalają nam sądzić, że wycieczka była udana i na długo pozostanie w ich pamięci.
Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola.
Magdalena Dylewska
Godziny odjazdów z poszczególnych przystanków autobusu szkolnego w dniu Pikniku Szkolnego
tj. 03.06.2019r. (poniedziałek)
8.00 Bogdanka
8.05 Stefanów
8.10 Janowica
8.15 Nadrybie k. p. Wójcickich
8.20 Kopina
8.25 Zaróbka
8.30 Szkoła
8.35 Nadrybie Ukazowe
8.40 Kobyłki
8.45 Kaniwola
8.55 Szkoła
Odwóz uczniów kl. I-VIII
zaplanowano około godz. 1300
Dojeżdżające przedszkolaki wracają autobusem szkolnym o godz. 1420
(bez podziału na Kaniwolę, Janowicę itd.)
Gimnazjaliści, finaliści FIFA 2019 oraz Świetlica Środ.- powrót o godz. 1600
Już po raz trzeci mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Ekologicznej, organizowanego przez Przedszkole w Ciechankach. W tym roku naszą placówkę reprezentowały: Marysia Kosowska i Klaudia Rutkowska z grupy Perełek z piosenką: "Jeden pstryk", Oliwia Horzępa z grupy Krasnali z piosenką: "Moja Planeta" oraz Zuzia Oleś z grupy Smerfy z piosenką "Ekologia".
Jest nam niezwykle miło poinformować, iż Oliwia Horzępa wyśpiewała sobie III miejsce. Tego dnia każda z dziewczynek wróciła z upominkiem oraz dyplomem. Wszystkim serdecznie gratulujemy
Magdalena Dylewska
5 kwietnia w grupie SMERFÓW odbyły się otwarte zajęcia wielkanocne. Przywitaliśmy rodziców inscenizacją ruchową do piosenki „Święta tuż tuż” oraz „Piosenką wielkanocną”
Wspólnie z rodzicami robiliśmy wielkanocne palmy. Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.
Wszyscy pracowali z zaangażowaniem i radością. Cieszę się, że w tak miłym gronie udało nam się wykonać piękne palmy.
Dziękujemy Paniom z Dziennego Domu „SENIOR+” z Bogdanki za przekazanie nam swoich cennych uwag dotyczących sztuki robienia palm. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.
Agnieszka Wasilewicz
Powered by aSc EduPage