• Plan dnia Wiewiórki

RAMOWY PLAN DNIA  DLA GRUPY WIEWIÓRKI

PODSTAWA PROGRAMOWA REALIZOWANA JEST W GODZINACH 8.30-13.30

(W dniach, kiedy odbywają się zajęcia z religii wychowanie przedszkolne wydłuża się o czas trwania tych zajęć.

6.30 - 8.00
          Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne, zabawy tematyczne, zabawy według inwencji dzieci, gry i zabawy dydaktyczne. Praca indywidualna lub z zespołem dzieci, praca z dzieckiem zdolnym.                                                                                                                                                                    8.00 – 8.45
          Czynności organizacyjne, powitanie, zabawy integracyjne, przygotowanie do śniadania.
          8.45 – 9.00
          Śniadanie - czynności samoobsługowe, doskonalenie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych       ze spożywaniem posiłku.
          9.00– 11.45
          Zajęcia dydaktyczne z całą grupą, wyzwalające różne rodzaje aktywności  w oparciu o podstawę programową. Stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu mowy, myślenia i doskonaleniu sprawności umysłowych, zajęcia dla całej grupy: język angielski, gimnastyka, religia,
          rytmika.  Zabawa swobodna dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy na powietrzu czynności samoobsługowe przed wyjściem na zewnątrz ( nauka ubierania się, wiązania butów, zapinanie guzików, suwaków), zabawy dowolne na placu, spacery, wycieczki- poznawanie najbliższego otoczenia społecznego                    i przyrodniczego, prace ogrodniczo-porządkowe, zajęcia ruchowe: terenowe, badawcze, tropiące.
           10.30-10.45                                                                                                                                                            II śniadanie-doskonalenie czynności higienicznych i kulturalnych związanych  ze spożywaniem posiłku.                                                                                                                                                           11.45-12.15                                                                                                                                              Przygotowanie do obiadu i obiad– czynności higieniczne, pomoc w nakrywaniu do stołu.
          Obiad - kształtowanie zachowań prozdrowotnych i wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas wspólnie spożywanych posiłków.
          12.15 – 14.15
          Zabawy relaksacyjne, czytanie bajek, opowiadań.  Tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających indywidualne cechy, zdolności i zainteresowania dzieci.  Zabawa swobodna dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, praca stymulacyjna. Zabawy stolikowe, zajęcia dodatkowe. Praca indywidualna i w małych zespołach.

14.15-14.30
          Przygotowanie do podwieczorku – czynności higieniczne. Podwieczorek.
          14.30 - 16.30
          Aktywność własna dzieci - zabawy dowolne, tematyczne, konstrukcyjne. Zabawy w sali zabaw lub             w ogrodzie.  Rozchodzenie się dzieci.

• Przedszkole w Nadrybiu
      • 81 75 75 102 fax 81 75 75 102
      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nadrybiu Nadrybie - Dwór 88 21-013 Puchaczów Poland
      • 46869300060000004220060002