Nowa galeria PIERWSZA POMOC została dodana do albumu fotograficznego
PIERWSZA POMOC
- 8
WIZYTA W PASIECE
Nowa galeria WIZYTA W PASIECE została dodana do albumu fotograficznego
42
WYJAZD PODZAMCZE
Nowa galeria WYJAZD PODZAMCZE została dodana do albumu fotograficznego
28
DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU
28 maja w naszym przedszkolu odbył się kolejny, nietypowy Dzień Mamy i Taty – piknik na trawie. Wydarzenie było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, integracji oraz promocji zdrowego stylu życia.
Dzieci z rodzicami uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, takich jak wyścigi drużyn, przeciąganie liny, tor przeszkód oraz zabawy z piłkami. Chętni tworzyli dzieła plastyczne pomiędzy drzewami w naszym mini-parku. Maluchy puszczały kolorowe bańki. O godzinie 13:00 rozpoczęło się wspólne grillowanie i piknik ze zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Atmosfera była pełna radości i sprzyjała wspólnym rozmowom i zabawom.
Dzieciaki zaprezentowały piosenki o rodzinie, a „Wiewiórki” zatańczyły dla rodziców swój taniec. Rodzice zostali obdarowani prezencikami zrobionymi własnoręcznie przez dzieciaki.
Piknik był również doskonałą okazją do integracji rodziców, dzieci i nauczycieli. Wszyscy mieli okazję lepiej się poznać, porozmawiać i wspólnie się bawić. Dzieci bawiły się na placu, a rodzice mieli okazję wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości.
Warto kontynuować organizację takich wydarzeń, aby dalej promować zdrowy styl życia, budować relacje w społeczności i dostarczać radości dzieciom oraz ich rodzinom.
WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW
24 maja przedszkolaki z grupy „Sówki” i „Wiewiórki” wraz ze swoimi przyjaciółmi z klasy I i II miały okazję spędzić dzień pełen radości i przygód w Magicznych Ogrodach. Wycieczka, której celem było zapoznanie dzieci z różnorodnością przyrody okazała się wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich.
Wyjazd z przedszkola odbył się wczesnym rankiem, a już o godzinie 10:00 dzieci dotarły na miejsce. Magiczne Ogrody przywitały ich piękną pogodą i mnóstwem atrakcji. Animatorka Bulwiak oprowadziła grupę po Baśniowej Krainie, gdzie dzieci miały okazję spotkać swoje ulubione postacie z bajek. Następnie mali podróżnicy odwiedzili Ogród Bulwiaków, poznali historię Zorana i Araga, odważni odwiedzili smoka.
Czas wolny po obiedzie dzieci spędziły na placach zabaw i w labiryntach, gdzie mogły swobodnie hasać pod czujnym okiem opiekunów. Zabawy w magicznej scenerii ogrodów dostarczyły im wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Podczas powrotu do Nadrybia, przedszkolaki dzieliły się swoimi przeżyciami, opowiadając o ulubionych momentach dnia. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do przedszkola zmęczeni, ale pełni nowych doświadczeń i pozytywnych emocji.
DYŻUR WAKACYJNY
-
Drodzy Rodzice,
do 21 czerwca 2024 roku prowadzimy zapisy na dyżur wakacyjny do Przedszkoli prowadzonych przez Gminę Puchaczów.
Dyżury pełnią następujące placówki:
01.07-19.07 Przedszkole w Nadrybiu
22.07-09.08 Przedszkole w Ciechankach
12.08-30.08 Przedszkole w Puchaczowie
Poniżej w linkach umieszczone są niezbędne dokumenty. Wypełnione deklaracje należy składać do sekretariatu.
-
Sówki na survivalu
W czwartek 16.05. 2024 r. grupa przedszkolna Sówki wybrała się z wizytą do pasieki „Pod lipką” w Nadrybiu. Pan Jerzy Horzępa, właściciel pasieki z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiedział dzieciom o pszczołach, ich życiu i zwyczajach. Pokazał jak zbudowany jest ul i co dzieje się w jego środku. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pozyskuje się miód, oglądały różne przybory pszczelarskie. Przymierzały strój ochronny, który zakłada pszczelarz do pracy. Na koniec wizyty w pasiece dzieci poczęstowały się przepysznym miodem. Spotkanie z panem Jurkiem było pouczające, ciekawe i bardzo miłe. Dziękujemy za chęć współpracy i dzielenia się swoim doświadczeniem. Życzymy dalszych sukcesów w pracy przy pszczołach.
„Ażeby pszczoły i gospodarze byli zdrowi, a miód lał się strumieniami!”
Po części teoretycznej zaczęły się zajęcia survivalowe polegające na poznaniu życia i pracy w rolnictwie. Przedszkolaki miały do wykonania różne zadania. Zajęcia zaczęły się od nauki wyciągania wody ze studni i jej degustacji. Kolejnym zadaniem było przygotowanie ekologicznego nawozu do pomidorów i ich podlanie. Najciekawszym zadaniem okazało się zbieranie jajek, przygotowanie paszy dla kur oraz ich karmienie. To tylko część wymienionych zadań, z którymi dzielnie uporali się przedszkolaki. Na zakończenie Sówki samodzielnie rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski.
Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Oby więcej takich wypraw.
Monika Dylewska - Horzępa
SPACERKIEM PO PARKU
Majowa piękna pogoda zachęciła przedszkolaki z Nadrybia do kolejnej przygody. Swoje kroki dzieci skierowały do Podzamcza i podziwiały uroki zespołu dworsko – parkowego położonego na wzgórzu tuż za Łęczną. Dzieci spacerowały alejkami ponad dwuhektarowego parku, podziwiały drzewa (w całym parku ponad 2 tys.), pokonały ścieżkę zdrowia. Obserwowały miejsce gdzie Świnka wpływa do Wieprza, wsłuchiwały się w odgłosy ptaków. Na koniec pieszo pokonały trasę doliną Świnki i zajadały się lodami w cukierni na Starym Mieście.
Po powrocie do przedszkola stworzyły barwny album o parkach. To była bardzo udana wyprawa!
OPŁATA ZA OBIADY
OPŁATA ZA OBIADY
W CZERWCU 2024
Opłata za obiady w maju wynosi:
przedszkole:
- wyżywienie całodzienne 126zł(20x6,30zł)
- wyżywienie bez podwieczorków 100zł(20x5,00zł)
- dzieci klas.1-8 49,00zł(14x3,50zł)
- pracownicy 87,22zł(14x6,23zł)
- pracownicy obsługi i administracji 87,22zł(14x6,23zł)+8% VAT
Opłatę należy uiścić do 25.05.2024 r.
UWAGA!!! Uczniowie, którzy nie wpłacą na obiady w w/w terminie nie będą mogli korzystać z wyżywienia .Korzystanie z obiadów będzie możliwe tylko za okazaniem karty żywieniowej.
Wpłat należy dokonywać(w miarę możliwości ) przez internet na konto szkoły (należy podać: imię, nazwisko oraz miesiąc za który dokonywana jest wpłata):
nr konta:46 8693 0006 0000 0042 2006 0002
w wyjątkowych sytuacjach można opłacić w stołówce szkolnej.
CHCĘ WYJECHAĆ NA WIEŚ…
15 maja 2024 roku dzieci z Przedszkola w Nadrybiu miały okazję odwiedzić lokalną pasiekę. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 9:00, gdy grupa przedszkolaków z Panią Moniką na czele wyruszyła w drogę do Nadrybia Dwór. Na miejscu przywitał nas jej właściciel, pan Jerzy Horzępa, który od wielu lat zajmuje się pszczelarstwem. Na początku wycieczki dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami na temat pszczół i ich roli w ekosystemie. Pan Jurek pokazał nam różne rodzaje uli oraz wyjaśnił, jak pszczoły produkują miód. Potem, w towarzystwie chętnych przedszkolaków ubranych w strój ochronny zademonstrował, jak bezpiecznie obchodzić się z ulami i pszczołami. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak pszczoły wylatują i wracają do ula, niosąc nektar i pyłek. Przedszkolaki mogły spróbować różnych rodzajów miodu.
Zaciekawione przedszkolaki zostały zaproszone przez p.Monikę Dylewską – Horzępa – nauczyciela naszej szkoły do wizyty w jej gospodarstwie. Co tam się działo!. Przedszkolaki karmiły kury, przygotowywały ekologiczny nawóz i podlewały pomidory w tunelu, wyciągały wodę ze studni i rozkoszowały się jej smakiem. Drużyny zwijały węże strażackie, zajadały się magicznymi owocami jagody kamczackiej i chlebem z cukrem polanym wodą ze studni. Na koniec dzieciaki samodzielnie przygotowały ognisko – nazbierały gałęzi i polan. Kiełbaski z ogniska i kompot przygotowany przez Panią Monikę smakował wybornie.
Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i emocji. Wszyscy byli zgodni, że takie wycieczki są nie tylko edukacyjne, ale również integrują grupę i dostarczają niezapomnianych przeżyć. Już w drodze powrotnej dzieci pytały, kiedy będą mogły ponownie odwiedzić pasiekę, co pokazuje, jak bardzo spodobała im się ta wizyta.
Dziękujemy Pani Monice i Glorii (pies, który towarzyszył dzieciom w zabawach) i Panu Jurkowi za cudownie spędzony dzień.
HARMONOGRAM AUTOBUSU SZKOLNEGO W DNIACH 14,15,16 MAJA 2024r.
Harmonogram autobusu szkolnego obowiązujący w dn. 14,15,16 maja 2024r.
Przywozy:
730 Stefanów
735 Janowica
740 Nadrybie Dwór
745 Kopina
750 Zaróbka
755 Wólka Nadrybska
800 Szkoła
805 Nadrybie Ukazowe
810 Kobyłki
815 Kaniwola
825 Przedszkole
Odwóz przedszkolaków: 1410
CZESNE MAJ
Szanowni Państwo!
Opłatę za czesne należy uregulować w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2024r. Pieniądze proszę przelać na konto bankowe: nr 46 8693 0006 0000 0042 2006 0002
RUSZA "PROGRAM ZA ŻYCIEM" W PPP W ŁĘCZNEJ
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Łęcznej, w ramach działalności Ośrodka Koordynacyjno–Rehabilitacyjno–Opiekuńczego w Powiecie Łęczyńskim, ogłosiła nabór do „Programu za życiem”. Celem projektu jest zapewnienie interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, umożliwiającego objęcie specjalistyczną opieką dziecka oraz jego rodziny.
Program skierowany jest do dzieci (i ich rodzin) od 0 roku życia do czasu podjęcia nauki szkolnej, u których wykryto niepełnosprawność lub zagrożenie niepełnosprawnością. Dzieci zakwalifikowane do udziału w projekcie będą indywidualnie, BEZPŁATNIE uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez specjalistów: terapii SI, fizjoterapii, logopedii, psychologa, pedagoga. Warunkiem przyjęcia do programu „Za życiem” na rok 2024 jest złożenie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej właściwego wniosku (szczegółowe informacje oraz druki do pobrania w PPP w Łęcznej).
II POWIATOWY KONKURS LOGOPEDYCZNO-RECYTATORSKI "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"
29.04.2024r. w Przedszkolu w Nadrybiu odbył się II Powiatowy Konkurs Logopedyczno – Recytatorski „Wierszyki łamiące języki”
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Wójt Gminy Puchaczów.
Do konkursu przystąpiło 50 uczestników z 9 placówek znajdujących się na terenie powiatu Łęczyńskiego. Celem konkursu było usprawnianie kompetencji językowych, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz utrwalanie prawidłowej realizacji głosek sprawiających trudności. Uczestnicy zaprezentowali swoje wiersze przed zgromadzoną publicznością i komisją konkursową w trzech kategoriach wiekowych: 3- 4 lata, 5lat, 6lat. Do komisji konkursowej zaproszono gości: panią Joannę Zając – reprezentującą Starostwo Powiatowe w Łęcznej, panią Dominikę Zabłotną – reprezentującą Gminę Puchaczów oraz panią Agnieszkę Sobiesiak – wice dyr. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nadrybiu.
Jury szczególną uwagę zwracało na opanowanie tekstu, sprawność artykulacyjną oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzeba przyznać, że przedszkolaki nie miały łatwego zadania, gdyż występowały nie tylko przed zacnym Jury ale i zgromadzoną publicznością, wśród której znaleźli się nauczyciele, wychowawcy i bliscy członkowie rodzin uczestników konkursu.
Po długich obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:
KATEGORIA WIEKOWA 3- 4 LATA
I MIEJSCE Lucyna Błachnio – Sitkiewicz – Przedszkole Publiczne w Ludwinie
II MIEJSCE Gabriela Jakubowska – Przedszkole Publiczne w Ludwinie
III MIEJSCE Anastazja Łuszczewska – Przedszkole Publiczne nr4 w Łęcznej
WYRÓŻNIENIA:
Miłosz Steć – Przedszkole Publiczne nr4 w Łęcznej
KATEGORIA WIEKOWA 5 LAT
I MIEJSCE Magdalena Duda – Szkoła Podstawowa w Piasecznie
II MIEJSCE Julia Gzik - Przedszkole Publiczne nr1 w Łęcznej
III MIEJSCE Tymoteusz Samborski - Przedszkole Publiczne nr1 w Łęcznej
WYRÓŻNIENIA:
Alicja Sęczyk - Przedszkole Publiczne nr4 w Łęcznej
Alicja Pieczykolan - Przedszkole Publiczne w Ludwinie
Zuzanna Tokarzewska – Przedszkole Publiczne w Ludwinie
KATEGORIA WIEKOWA 6 LAT
I MIEJSCE Maria Amrożewska - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej
II MIEJSCE Natalia Sieniec - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej
III MIEJSCE Klara Kafarska – Przedszkole Publiczne w Ludwinie
WYRÓŻNIENIA:
Zuzanna Dłużak – Przedszkole w Nadrybiu
Patrycja Jemielniak – Przedszkole Publiczne w Ludwinie
Nagrody oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gminę Puchaczów.
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.
Konkurs został przygotowany przez nauczycielki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nadrybiu/ Przedszkole w Nadrybiu: panią Katarzynę Roczon – logopedę oraz Agnieszkę Szponar – Gołębiowską – wychowawcę przedszkolnego.
Katarzyna Roczon, Agnieszka Szponar - Gołębiowska
10
ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA
DZIEŃ ZIEMI
Dzień Ziemi w naszym przedszkolu był pełen aktywności i radości, a przede wszystkim – nauki i działania na rzecz ochrony naszej planety. Podczas tego wyjątkowego dnia, nasze przedszkolaki zaangażowały się w różnorodne zajęcia, które miały na celu uczenie ich, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne.
Rano zaczęliśmy od krótkiej rozmowy na temat Dnia Ziemi i dlaczego jest on ważny. Dzieci były ciekawe i z zainteresowaniem słuchały, jakie działania możemy podejmować, aby chronić naszą planetę.
Następnie przystąpiliśmy do praktycznych działań. Nasze małe artystki i artyści mieli okazję wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez malowanie plakatów związanych z tematyką ekologiczną. Ich kreatywność była imponująca, a ich prace wspaniale ozdobiły nasze przedszkolne korytarze.
Po tym emocjonującym zajęciu przyszedł czas na naukę segregowania śmieci. Dzieci dowiedziały się, dlaczego segregacja odpadów jest ważna i jakie korzyści przynosi dla naszej planety. W praktyce, przy pomocy specjalnych koszy, segregowały śmieci i miały okazję samodzielnie zadbać o to, aby każdy odpad trafił tam, gdzie powinien.
Oprócz nauki, nie zapomnieliśmy także o zabawie. Zorganizowaliśmy różne gry i zabawy na świeżym powietrzu, aby dzieci mogły cieszyć się czasem spędzonym na dworze, jednocześnie ucząc się, jak ważne jest szanowanie i dbanie o naszą planetę.
Na koniec dnia dzieci wzięły udział w szkolnej uroczystości zorganizowanej z okazji dnia Ziemi i Zdrowia, podczas której dziewczynki z najstarszej grupy zaprezentowały taniec i piosenkę.
Całe wydarzenie było nie tylko świetną zabawą, ale także znakomitą okazją do kształtowania u dzieci świadomości ekologicznej. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do tego, że nasze przedszkolaki będą świadomie podejmować proekologiczne decyzje także poza murami naszego przedszkola.
SPOTKANIE Z PANIĄ IWONKĄ
Nowa galeria SPOTKANIE Z PANIĄ IWONKĄ została dodana do albumu fotograficznego
7
WARSZTATY WYTWARZANIA PAPIERU
Nowa galeria WARSZTATY WYTWARZANIA PAPIERU została dodana do albumu fotograficznego
39
TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ
23 kwietnia obchodzimy Dzień Książki, dlatego przedszkolaki z Nadrybia cały tydzień zajmowały się książkami w swoich grupach.
Pani Ania z biblioteki przygotowała dzieciom prezentację o historii książki. Pokazała gliniane tabliczki, papirus, zwoje, opowiedziała o książkach pisanych na pergaminie i maszynie drukarskiej Jana Gutenberga. Dzieci podczas wyprawy do biblioteki zapoznały się z księgozbiorem szkolnym.
Kolejną atrakcją była produkcja papieru czerpanego. Dzieci miały okazję rozerwać stare gazety i kawałki papieru na mniejsze fragmenty. Używaliśmy także niszczarki wypożyczonej z sekretariatu. To było doświadczenie, pokazujące, jak można wykorzystać ponownie materiały. Przedszkolaki ze śmiechem patrzyły jak wielki blender wypożyczony z kuchni miesza masę papierową, potem swoimi sitkami czerpały masę i wyrabiały papier. Ozdobiły je płatkami mniszka i trawkami z przedszkolnego ogródka. Po dwóch dniach suszenia papier był gotowy, Dzieciaki wykonały na min laurki dla swoich rodziców.
Na koniec tygodnia spotkaliśmy się z p. Iwoną Wróbel – autorką książek dla dzieci. Spotkanie miało na celu zainspirowanie naszych przedszkolaków do odkrywania świata przyrody oraz rozbudzenie w nich ciekawości naukowej. Pani Iwona zaprezentowała się dzieciom i opowiedziała o swojej pasji do natury oraz motywacji do pisania książek dla najmłodszych. Autorka przeczytała dzieciom fragmenty ze swoich książek, prezentując fascynujące fakty o roślinach, zwierzętach i ekosystemach. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały wiele pytań. A na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań autorce oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat przyrody.
Tydzień "Odkrywamy świat książek!" był pełen radości i entuzjazmu.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ
Archiwum Aktualności