• LOGOPEDA RADZI...

Zajęcia logopedyczne w naszej szkole prowadzi mgr Agnieszka Dybich.

Odbywają się one w poniedziałki w godz. 8.00-14.15 oraz w środy w godz. 10.15-14.14.

Obejmują grupę 4-, 5- ,6- latków oraz klasy I-III.

Podczas zajęć logopedycznych:

· kształtujemy prawidłowy tor oddechowy (wydłużanie fazy wydechowej)

· usprawniamy aparat artykulacyjny

· kształtujemy prawidłowe czynności fizjologiczne w obrębie aparatu artykulacyjnego

· rozwijamy słuch

· wzbogacamy słownictwo

· rozwijamy umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi

· rozwijamy umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych

· uzyskujemy prawidłową artykulację głosek

· kształtujemy swobodne wypowiedzi dziecka

Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie lub w parach, małych zespołach, w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń wymowy.

Każde dziecko ma założony zeszyt do ćwiczeń w domu, który jest łącznikiem między rodzicem a logopedą – pomaga być w stałym kontakcie.

Na tablicy informacyjnej przy wejściu od strony Przedszkola można znaleźć informacje dotyczące rozwoju mowy. Będą pojawiały się na niej informacje z zakresu stymulacji rozwoju mowy oraz profilaktyki, czyli zapobieganiu wadom wymowy.

Drodzy Rodzice!

Pamiętajcie, że istotnym elementem terapii logopedycznej jesteście – WY.

Bez Waszej pomocy; systematycznych ćwiczeń, bycia w ciągłym kontakcie ze mną, prób motywowania dziecka i wspierania go, spotkania z logopedą nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Zachęcam do współpracy!   Życzę wielu sukcesów!

Agnieszka Dybich

kiedy_do_logopedy.pdf

• Przedszkole w Nadrybiu
      • 81 75 75 102 fax 81 75 75 102